Bookhaul #5

BookhaulKSIĄŻKI, WIDZĘ KSIĄŻKI, CORAZ WIĘCEJ KSIĄŻEK

O mamusiu, od ostatniego bookhaulu minęło już tyle czasu, że nie potrafię stwierdzić kiedy on ostatni raz był. Od tamtego czasu dość sporo nowych cudeniek do mnie przyszło, a to za sprawą świąt albo zniżek na dyskontach. Zdana sesja też była jednym z pretekstów do zdobycia nowych tytułów. Każdy powód w sumie jest dobry nieprawdaż? No ale teraz już niestety zakupy trzeba ograniczyć, ponieważ 1) miejsca na półkach brak 2) portfel płacze, że go głodzę 3) niektóre książki czekają na przeczytanie już od zeszłego roku. Pociesza mnie fakt, że nie jestem jedyną osobą, która ma tyle nieprzeczytanych książek sprzed paru lat. No dobra nie będę już przeciągać tylko przedstawię całą listę tego co do mnie przyszło. Część możecie zobaczyć na zdjęciu, a z innymi zapoznać się dokładniej na instagramie ;3

1) „Lady Jane. Niewinna zdrajczyni” - Alison Weir i „Kochanek królowej” - Bodil Steensen-Leth - Historie królowych Europy pokazane od środka. Coś dla ludzi pragnących poznać władczynie i ich życie.

2) „Zwiadowcy. Wczesne lata, turniej w Gorlanie” - John Flanagan - dostałam na święta od mojej Avi i już zdążyłam przeczytać. Trzynasta część zwiadowców czyli serii dla nieco młodszej młodzieży. (Tak mam prawie 23 lata i czytam książki dla dzieci). Recenzja wkrótce na blogu.

3) „Plan” - Patrycja Gryciuk - Ona, młoda i zdolna studentka architektury, on bogaty, przystojny mężczyzna w średnim wieku. Na pierwszy rzut oka zwykły romans, skrywający w sobie ciekawą zagadkę wartą poznania. Nie brak przemocy, śmierci czy zdrad.

4) „Zabójczyni” - Sarah J. Mass - zbiór opowiadań serii Szklany tron. Główna bohaterka to nadal Celaena, ale na arenę wchodzi również Sam jak i jej nauczyciel. 

5) „Tron z czaszek. Tom II” - Druga część czwartego tomu serii demoniczny cykl. Coś pięknego ciekawego i niesamowitego zarazem. Walka z demonami nocy obok wojny między ludźmi. Zdecydowanie majstersztyk. 

6) „Łotrzyki” - George R.R. Martin, Gardner Dozois i inni - zbiór opowiadań o tytułowych łotrzykach. Nie mam pojęcia co tak naprawdę to zawiera, ale ładne wydanie i znany autor zachęciły mnie do zakupu. No dobra, zniżka też była jednym z głównych czynników. W sumie tych ważniejszych.

7) „Anatomia Jogi Atlas ćwiczeń” - Kiedyś byłam bardzo rozciągnięta i szukałam jakiejś książki i ćwiczeń, które pomogą mi znowu wrócić do formy, ale znaleźć coś dobrego co od razu nie zaczyna się poziomem średnim lub dalej graniczy z cudem, a tu proszę. Zakupiona w empiku i nie żałuję. Dużo rysunków, opisów i świetnie wytłumaczone.

8) „Trylogia Millenium” - Stieg Larsson - Lisbeth Salander i Mikael Blomkvist czyli para ludzi zaprzyjaźniających się przez pracę i również przez nią walcząca o przeżycie. Kryminał, który każdy fan tego gatunku znać powinien. Jest tu wszystko co dobra powieść powinna zawierać.

9) „Android. Podstawy tworzenia aplikacji” - Andrzej Stasiewicz - książka bardziej do nauki tworzenia aplikacji. Przecież nie samymi powieściami człowiek żyje prawda?

10) „Ekonomia w jednej lekcji” - Henry Hazlitt - Tak jak wyżej. Coś dla ludzi chcących dowiedzieć się czegoś więcej o ekonomii bez zanudzania się. Serio, to pierwsza książka naukowa (czytałam na razie fragmenty), przy której nie zasypiam.

11) „Christine” i „Misery” - Stephen King - kupiłam ze względu na autora i wydanie. Może i to dziwne, ale strasznie chce mieć Kinga w wersji pocket. Jakoś tak lepiej to się mi czyta i wygląda na półce.

12) „Droga królów” - Brandon Sanderson - Pamięta jeszcze ktoś poprzedni wpis? Oczywiście serię zaczęłam o zakupienia drugiego tomu, musiałam więc kupić pierwszy. Tak, ale poszukajcie Drogi królów w przyzwoitej cenie w wersji papierowej. Graniczy to z cudem, więc zdobycie jej łączy się z pewną anegdotką. Mróz, do przejechania połowa Warszawy i czekanie na telefon, którego „sprzedawca” nie odbiera. W końcu po 2 dniach trudu nawiązania kontaktu książka dostaje się w ręce mojego znajomego będącego akurat w mieście. Następnego dnia miałam już Drogę królów w moich łapkach, znajomy nie miał już słów na to że zgodził mi się ją przetransportować. A teraz najlepsze. To wielkie tomiszcze zdobyłam za butelkę 0,7l Wyborowej. Jedna z ciekawszych transakcji w mym życiu <3

13) “Clockwork Angel”, “Clockwork Prince”, “Clockwork Prince” - Cassandra Clare. Czy ja tu jeszcze muszę cokolwiek mówić? Trylogia Diabelskie maszyny również mająca swą historię. Po Darach anioła i będąc w posiadaniu Kronik Bane’a nie mogłam ich przeczytać by nie zaspoilerować sobie czegoś właśnie z tej kolejnej trylogii. Musiałam ją więc mieć, ale niestety NIGDZIE nie było ich w tych okładkach co chciałam. Byłam więc zmuszona kupić je w wersji angielskiej co aż tak bardzo nie było dla mnie straszne, a co więcej okazało się, że mogę je kupić taniej niż polskie odpowiedniki. Potem, gdy już one do mnie przyszły okazało się, że dołożyli papierowe polskie wersje tych wydań co ja chciałam i jeszcze zrobili na nie promocję! Nie mam słów po prostu. Pocieszam się myślą, że mogę to przynajmniej poczytać to w oryginale… 

14) „Koreański nie gryzie, dla znających podstawy” - I na końcu znowu coś do nauki. Przynajmniej mam jeszcze większą teraz motywację do nauki tego języka. Edgard naprawdę dobrze się spisało publikując nowy poziom :3

Równe 20 pozycji. Niby nie tak dużo, ale podliczając koszty można się załamać. Na szczęście powoli, bardzo powoli, wychodzę na prostą  więc muszę się tego trzymać. Mam tylko jakieś około 30 nieprzeczytanych książek. To nie tak dużo biorąc pod uwagę ich przyrost w ostatnim czasie prawda? Prawda?! ;_;

3 komentarze:

 1. 3,4,6,8,11,12,13 - sama chciałabym mieć na swojej półce, ale mój portfel ostatnio bardzo płacze :) Bardzo ciekawy, zróżnicowany stos.

  withcoffeeandbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój popadł w depresję dlatego przez najbliższy czas muszę traktować go z czułością i pogodzić się z biblioteką :)

   Usuń
 2. Przeczytałam na początku, że Ty się głodzisz, a nie portfel heheh :D
  Miłego czytania, doskonale rozumiem ten szał i chęć posiadania:) Mam tak samo, a kiedy przeczytam? oj tam! Kiedyś:)))

  OdpowiedzUsuń